Најдобрите 10 потези на колото во Евролигата (ВИДЕО)

Најдобриот потег од 11. коло на елитното кошаркарско натпреварување беше виден на мечот во Истанбул помеѓу домашниот Фенербахче и Барселона.

Една фантастична асистенција од страна на Томас Ертел за силно забивање на Кевин Серафин. На видео записот погледнете ги најдобрите 10 потези на колото.

Изборот започнува со тројката на Алексеј Швед од голема далечина на дуелот против Милано: