„Лудило“ во Хјустон: Уживајте во Топ 10 најдобри потези во НБА лигата! (ВИДЕО)

Во продолжение погледнете ги најдобрите 10 потези од синоќешните натпревари во НБА лигата.

На првото место се наоѓа победничката тројка на Хјустон Рокетс, нивни херој во дуелот против Феникс Санс беше Џералд Грин.

Уживајте уште во мајсториите на Симонс, Нуркиќ, Џејмс, Бартон, Харден, Вестбрук, Дедмон, Рендл и Фулц.