Бензема си оди, Кејн е млад, но и поскап: Левандовски е нови …

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, даде „зелено светло“ за трансфер на Полјакот од редовите на баварскиот гигант, пренесува „АС“.

Човекот е на одмор во Мадрид, не води никакви преговори со А …

Напаѓачот на Јувентус во вторникот бил забележан во шпанскиот главен град каде што спрема извештаите на тамошните медиуми бил на …

Голман од Бундеслигата за 25 милиони фунти доаѓа во Арсенал?

Арсенал планира да доведе нов голман во текот на летниот период, пренесува „Сан“.

Јувентус пронајде замена за Алекс Сандро?

Како што пренесуваат италијанските медиуми, „Старата дама“ е во потрага по замена за бразилскиот интернационалец…

Ждрепка за ФА Куп: Манчестер Јунајтед во полуфиналето против …

Извлечени се полуфиналните двојки во ФА Купот…

Буфон се врати од пензија: Во составот на Италија за дуелите …

Голманот на Јувентус се враќа во италијанската репрезентација…